YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale’nin Gururu ÇOMÜ 25 Yaşında

1992 yılında kurulan ve Çanakkale ekonomisine de büyük katkıları olan Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 2017 yılında 25 yaşına girmenin mutluluğunu yaşıyor.

02 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Kuruluşundan bu yana fakülte sayısını 14’e, yüksekokul sayısını 8’e, meslek yüksekokulu sayısını 13’e, enstitü sayısını 4’e, araştırma merkezi sayısını ise 31’e çıkaran Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, (ÇOMÜ) 15 yerleşkesiyle her geçen gün büyümeye, yenilenmeye devam ederek Çanakkale’ye ve bölgeye hizmet veriyor. Türk Milletinin fedakârlığının, azminin, iman gücünün, dayanışma ruhunun ve başarabilme gücünün timsali haline gelmiş Çanakkale ruhunun bilim dünyasındaki abidesi olan ÇOMÜ, 50 bine yaklaşan öğrenci sayısı, 95 bin mezun öğrencisi, 1500 akademik personeli ile 2017 yılında 25. yaşını kutlayacak.

“Kalite Odaklı Eğitimin Adresi ÇOMÜ’de, Köklü Bir Üniversite Olmanın Temellerini Atıyoruz”

Çeşitli bilimsel, sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetler ile 2017’de 25. yılını kutlayacak ÇOMÜ’nün Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer üniversitenin çeyrek asrı yani 25 yılı geride bıraktığını belirterek; “Üniversitemizin kadrosuna 1994 yıllında katılmış birisi olarak ÇOMÜ’nün ilk yıllarını da bilen birisiyim. O dönemlerde üniversitemiz fiziki alt yapı anlamında çok büyük yetersizliklere sahipti. Ancak o günden beri özellikle fiziksel olarak çok gelişti. Hem öğrenci sayısı arttı. Hem fakülte, yüksekokul sayısı arttı. Şimdi ise üniversitemizin kalite anlamında gelişimi için özel bir çabanın harcandığı bir dönem yaşıyoruz. 25. yılda, artık üniversitemizin fiziksel büyümesinden ziyade, kalite olarak gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz. ÇOMÜ’nün akademik camiada, bilim camiasında kendisinden söz ettiren bir üniversite olması için gerekli unsurları oluşturmaya çalışıyoruz. Bir taraftan akademisyenlerimizin daha fazla bilimsel araştırma yapması için gerekli destekleri oluşturuyoruz. Diğer taraftan onların ihtiyaç duyduğu fiziki alt yapıyı, laboratuvar ve araştırma imkânlarını artırıyoruz. Ayrıca alt yapı anlamında ihtiyaç duyduğumuz eksiklikleri gideriyoruz. Bütün bunların amacı üniversitemizi kalite anlamında kendinden söz ettiren bir üniversite haline getirmek. Çeyrek asır sonrasında artık üniversitemiz buna odaklanmalı. Dolayısıyla bundan sonraki çalışmalarımız, üniversitemizi kalite anlamında geliştirmek, akademik verimliliği artan bir üniversite haline getirmek için olacak” dedi.

ÇOMÜ’nün artık olgunlaşmış, kapasitesini ciddi anlamda oluşturmuş ve Türkiye’de bazı alanlarda ön sıralara çıkmış bir üniversite olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Acer, 25. yılda yapılacak kutlama faaliyetlerinin ÇOMÜ’nün bu özelliklerine dikkat çekerek gerçekleştirileceğini ifade etti.  25. yıl kutlama programı kapsamında çeşitli bilimsel, sosyal, sanatsal ve sportif içerikli faaliyetlerin yer alacağını da söyleyen Prof. Dr. Acer, bu organizasyonlar için bir komite kurulduğunu da sözlerine ekledi.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1254 kez okundu
site ekle