YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Turları

“41. Turizm Haftası” Etkinlikleri Başladı

17-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “41. Turizm Haftası” etkinlikleri bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

17 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Çanakkale’deki Turizm Haftası etkinlikleri sabah 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.  İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği ile TÜRSAB Çanakkale Temsilciği ve Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) adına Atatürk Anıtına çelenk bırakılıp saygı duruşu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından turizmciler Vali Orhan Tavlı ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı makamında ziyaret ett

41. Turizm haftası etkinlikleri saat 17:30’da Güzel Sanatlar Galerisi’nde “Sınır Ötesinden Esintiler” isimli karma resim sergisinin açılışı ile devam edecek. 18 Nisan 2017 Salı günü ise sabah 09.00’da Cumhuriyet Meydanında kan bağışı kampanyası gerçekleştirilecek. Aynı gün akşam 20:30’da ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından İçdaş Kongre Merkezi’nde “Şair” isimli tiyatro gösterisi düzenlenecek. 19 Nisan 2017 Çarşamba günü İl Kültür Müdürlüğü hizmet binasında “Seramik Hat-Ebru ve Resim Sergisi”nin açılışı yapılacak. Aynı gün saat 20:30’da ise Kolin Hotel’de “41. Turizm Haftası Resepsiyonu” düzenlenecek. Turizm Haftası kapsamında 20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 14:00’de ÇOMÜ Turizm Fakültesi öğrencilerinin katılımı ile Troia Ören Yeri’ne gezi düzenlenecek. Aynı gün saat 20:30’da İçdaş Kongre Merkezi’de Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından Türk Halk Müziği konseri gerçekleştirilecek. Ekinliklerin 21 Nisan 2017 Cuma günkü programında saat 17:00’de ise kordon boyunda paramotor, yelken ve maket uçak gösterilerini düzenlenecek. Turizm Haftası etkinliklerinin son günü olan 22 Nisan 2017 Cumartesi günü ise saat 16:00-18:00 arasında Bankalar Caddesi ve Kordon boyunda Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi ve ÇOMÜ Konservatuarı öğrencilerinin canlı müzik gösterisi yapılacak. Aynı gün akşam 19:00’da kordon boyunda Çağlar Kaynak Basketbol sahasında ÇAFAD Halk Dansları Gösterisi ile Boğaz Komutanlığı Bandosu ve Tamer Bektaş Şefliğinde Atlantis Acouistic Band Konseri düzenlenecek.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

964 kez okundu
site ekle